آماده باش نیروهای امنیتی عراق برای تامین امنیت اجلاس اتحادیه عرب

خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل امنیتی عراق با اشاره به آماده باش کامل نیروهای اطلاعاتی امنیتی عراق تاکید کرد که انفجارهای اخیر تأثیری بر نشست سران اتحادیه عرب در بغداد نخواهد داشت.

خبرگزاری فارس: آماده باش نیروهای امنیتی عراق برای تامین امنیت اجلاس اتحادیه عرب

به گزارش فارس، "سعید الجیاشی" در گفت‌وگو با شبکه العالم با اشاره به اینکه هدف از انفجارهای اخیر کم اهمیت نشان دادن دستاوردها و تخریب وجهه عراق در افکار عمومی بود، گفت: بیگانگان تلاش می‌کنند تا روند سیاسی کشور را به شکست کشانده و موفقیت های به دست آمده توسط دولت عراق را بی ارزش و کم اهمیت جلوه دهند.

وی تاکید کرد: نشست بغداد انعکاس فراوانی بر فعالیت ها و مدیریت مشکلات اعراب خواهد داشت؛ به همین دلیل آنها دیگر نمی توانند بر عراق تأثیر گذاشته و از برگزاری نشست سران جلوگیری کنند.

الجیاشی نشست سران را دستاوردی برای دولت و همه مردم عراق خواند و تاکید کرد: پس از خروج اشغالگران از عراق، عملیات تروریستی فراوانی در این کشور که در حال شکوفایی و بازیابی جایگاه خود در میان کشورهای عربی است، انجام شده است.

الجیاشی با اشاره به موفقیت دستگاههای امنیتی عراق در خنثی کردن بسیاری از عملیات تروریستی با وجود انفجارهای مختلف در این کشور تأکید کرد: نهادهای اطلاعاتی عراق با تمام توان خود برای تأمین امنیت کشور تلاش می کنند.

الجیاشی افزود: اطلاعات به دست آمده نشان دهنده نقش سازمان القاعده و گروههای دیگری است که خواستار استقرار امنیت در عراق نیستند، و با انجام عملیات تروریستی تلاش می کنند این کشور را ناامن کنند، به همین دلیل نهادهای امنیتی و اطلاعاتی عراق در حالت امنیت کامل به سر می برند.

این کارشناس امنیتی افزود: انفجارهای روز سه شنبه پیامی با هدف به چالش طلبیدن دولت بغداد از سوی تروریست ها است تا به دولت عراق اعلام کنند که آنها همچنان در کشور حضور دارند، و هر زمان که بخواهند می توانند به کشور ضربه بزنند.

انتهای پیام/++