گردشگران نوروزی بهار را به آذربایجان‌شرقی هدیه آوردند
سفر 800 هزار نفر به آذربایجان‌شرقی

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر آذربایجان شرقی گفت: با انجام بیش از 800 هزار « نفر سفر» تا پایان روز دوم فروردین، از آغاز سفر های نوروزی در استان ، گردشگران بهار را به استان هدیه آوردند.

خبرگزاری فارس: سفر 800 هزار نفر به آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، تراب محمدی اظهار کرد: تا پایان روز دوم فروردین و از آغاز تعطیلات نوروزی یعنی 28 اسفند ماه تاکنون، بیش از 800 هزار «نفر سفر » در استان ثبت شده است.

محمدی تصریح کرد: با توجه به آمار دریافت شده از مبادی ورودی استان از طریق شمارش خودروهای سواری و سرنشینان آن،  کنترل تعداد مسافران اتوبوس‌ها و اعلام آمار پایانه های مسافربری در تمام شهرهای استان، قطارهای ورودی  و هواپیماهایی که به مقصد شهرهای مختلف استان مشغول جابجایی گردشگران بودند، و آمار گردشگران اقامت گزیده در مراکز اقامتی  همچون هتل‌ها، میهمان پذیرها، مدارس و  کمپ‌های موقت  این آمار به دست آمده است.

وی با اشاره به افزایش روز به روز گردشگران ورودی به استان خاطرنشان کرد: این حضور چشمگیر گردشگران روزهای نخست تعطیلات نوروزی، حاصل برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در طول سال گذشته به خصوص ماه‌های منتهی به نوروز و نتیجه تلاش و زحمات شبانه‌روزی تمام مسئولان، اعضای ستاد دایمی تسهیلات سفر استان و  همکاری مردم شریف استان است.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان یادآور شد: هوای مطبوع بهاری آذربایجان شرقی، افزایش اطلاع رسانی،  توسعه و بهبود امکانات و زیرساخت‌های گردشگری استان بخشی از عوامل حضور گسترده گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی به شمار می رود.

محمدی خاطرنشان کرد: در طی این ایام، حضور گردشگران در اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان به ویژه موزه آذربایجان و مسجد کبود، بازار جهانی تبریز و کلیسای سنت استپانوس نیز بسیار چشمگیر بوده است.

وی آذربایجان شرقی را در این ایام یکی از پرترددترین استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: بنابر تجربه سال های قبل، موج سفر به استان آذربایجان شرقی در هفته دوم تعطیلات نوروزی آغاز می‌شود و در روزهای باقی مانده از تعطیلات نوروزی شاهد حضور گردشگران بیشتری در استان خواهیم بود.

انتهای پیام/خ۳۰