رئیس‌جمهوری:
دیه مورد نیاز تمام مددجویان جرایم غیرعمد کانون اصلاح‌ و تربیت پرداخت می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهوری گفت: دیه تمام مددجویان جرایم غیرعمدکانون اصلاح ‌و تربیت پرداخت می‌شود تا زودتر به آغوش خانواده‌هایشان برگردند همچنین مبلغی به عنوان قرض‌الحسنه نیز برای ایجاد شغل به آنها پرداخت می شود.

خبرگزاری فارس: دیه مورد نیاز تمام مددجویان جرایم غیرعمد کانون اصلاح‌ و تربیت پرداخت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها،‌ محمود احمدی نژاد در کانون اصلاح تربیت استان تهران حضور یافت و با مددجویان حاضر در این کانون دیدار کرد.

در این دید و بازدید عیدانه، رئیس‌جمهوری با تبریک سال جدید، برای تمام نوجوانان حاضر در این کانون آرزوی سلامت توام با سربلندی و موفقیت کرد.

در بدو ورود احمدی‌نژاد به این مرکز، وی مورد استقبال وزیر دادگستری قرار گرفت و تعدادی از مددجویان این کانون نیز با اهدا دسته گل نوروز را به رئیس جمهوری تبریک گفتند.

در این بازدید، شهردار کانون که نماینده همه مددجویان کانون است در پاسخ به سوال رئیس‌جمهوری مبنی بر چرایی وجود شورای شهر در کانون، گفت: در کانون دموکراسی به نحو چشمگیری وجود دارد و مددجویان با شرکت در انتخابات شورای شهر، اعضای آن را انتخاب می کنند تا پلی میان مددجویان و مسئولان کانون ایجاد کنند.

وی گفت: عمده فعالیت این شورا ارتباط با مدیریت و دیگر واحدها است و به اداره کانون کمک می‌کنند و هدف از تشکیل این شورا، مشارکت دادن مددجویان در امور مربوط به آنها و تمرین فعالیت‌هایی است که در آینده انجام می‌دهند.

رئیس جمهوری همچنین در این بازدید نوروزی از بخش‌های مختلف این مرکز از جمله مرکز علمی آموزشی، مرکز فنی و حرفه‌ای، کارگاه‌های الکترونیک، مکانیک و همچنین سالن‌های ورزشی بازدید کرد.

در ادامه احمدی‌نژاد خطاب به مددجویان سخنانی را ایراد کرد و گفت: ما باید بدانیم که هدف از آفرینش انسان چه بوده و بدانیم که انسان به هرجا که بخواهد می‌تواند دست یابد و تمام انسان‌هایی که به جایی رسیده‌اند، با تکیه بر امید به خدا و گذشتن از سد مشکلات به مدارجی مناسب دست یافته‌اند.

وی گفت: اکنون عید نوروز است؛ عید برگشتن و رابطه برقرار کردن تک تک آدم‌ها با خداست، چرا که همه چیز عالم در دست اوست.

رئیس‌جمهوری کشورمان با اشاره به موضوع خوشبختی، مددجویان را به دوست داشتن یکدیگر توصیه کرد و خوشبختی را در مردانگی، پاکی و صداقت تعریف کرد.

خبر خوش احمدی‌نژاد برای مددجویان جرایم غیرعمد

در ادامه، احمدی‌نژاد در سخنان خود قول تامین اعتبار لازم برای سرپوشیده کردن استخر کانون جهت استفاده مددجویان را داد و از پرداخت دیه تمام مددجویانی که مرتکب جرایم غیر عمد شده‌اند توسط دولت خبر داد تا هر چه زودتر این بچه‌ها به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگردند.

احمدی‌نژاد افزود: به جهت جلوگیری از هدر رفتن و سرگشتگی این نوجوانان که سرمایه‌های کشور هستند، در مرحله پس از آزادی از کانون و سختی فراهم آوردن سرمایه‌ای برای کسب و کار و در پاسخ به خواسته شهردار کانون، مبلغی از طرف دولت در اختیار مدیر کل زندان‌های استان تهران قرار داده خواهد شد تا ضمن تشکیل صندوقی قرض‌الحسنه، این مددجویان که با اشتیاق در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای کانون به کسب مهارت می‌پردازند، با مشکل منابع مالی برای ایجاد شغل مواجه نشوند و در صورتی که جهت تشکیل زندگی نیز نیاز به کمک مالی داشتند، بتوانند از تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده کنند.

احمدی نژاد مسئولیت این کار را به سلیمانی، مدیر کل زندان‌های استان تهران واگذار کرد. مددجویان که از تصمیمات احمدی‌نژاد به وجد آمده بودند، نسبت به وی ابراز محبت کردند که با واکنش گرم متقابل از سوی رئیس جمهور روبرو شدند.

بهترین هدیه‌ای که رئیس‌جمهور دریافت کرد

در انتهای مراسم با حضور بختیاری، وزیر دادگستری و شهردار کانون تابلویی معرق کاری شده مزیّن به آیات قران از طرف مددجویان که توسط آنان در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای ساخته شده است، تقدیم رئیس جمهور شد که احمدی‌نژاد در پاسخ احساسات وی گفت: این بهترین هدیه برای من است.

انتهای پیام/