هم‌زمان با سراسر کشور در لحظه تحویل سال نو صورت می‌پذیرد
قرائت زیارت آل یاسین در امامزادگان شاخص استان همدان

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از قرائت زیارت آل یاسین در امامزادگان شاخص استان همدان هم‌زمان با سراسر کشور، در لحظه تحویل سال نو خبر داد.

خبرگزاری فارس: قرائت زیارت آل یاسین در امامزادگان شاخص استان همدان

حجت‌الاسلام محمد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری در بیش از 30 بقعه متبرکه استان همدان اظهار داشت: طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه امسال با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور، تقویت باورهای دینی و ارتقای سطح معرفتی زائرین و مسافرین نوروزی صورت می‌پذیرد.

وی احیاء و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی، ارائه خدمات مطلوب رفاهی و فرهنگی به زائران بقاع متبرکه و ایجاد نشاط معنوی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این اماکن مقدسه را از دیگر اهداف برگزاری طرح آرامش بهاری در همدان برشمرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان همچنین از آمادگی خدام امامزادگان در راستای ارائه خدمات به زائران، برگزاری مراسم ویژه تحویل سال نو هم‌زمان با سراسر کشور در امامزادگان استان خبر داد و این مهم را امری در زمینه انس با اماکن مذهبی دانست.

وی افزود: در لحظه تحویل سال نو در امامزادگان استان برنامه‌های قرائت قرآن، سخنرانی، مدیحه سرایی، قرائت زیارت آل یاسین، و پخش مستقیم پیام مقام معظم رهبری نیز انجام می‌شود.

به گفته صالحی در طول ایام نوروز نمایشگاه آرامش بهاری در قالب 15 تابلو و نمایشگاه سیمای عفاف در آینه حجاب در قالب 21 تابلو در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان همدان نیز برپا می‌شود.

وی همچنین از پاسخگویی به شبهات و سوالات دینی مردم توسط مبلغان و روحانیون خبر داد و گفت: نمایشگاه‌های محتوایی گرافیکی، توزیع 5 هزار جلد کتابچه آرامش بهاری و ستارگان درخشان، برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی نیز از دیگر برنامه‌های نوروزی بقاع امامزادگان استان همدان است.

انتهای پیام/ی20