دادستان انتظامی قضات کشور:
یکی از پایه‌های بقای نظام اجرای عدالت است

خبرگزاری فارس: دادستان انتظامی قضات کشور گفت: یکی از پایه‌های بقای نظام و ادامه حکومت اسلامی، اجرای عدالت است.

خبرگزاری فارس: یکی از پایه‌های بقای نظام اجرای عدالت است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شفیعی امروز در نشست با قضات دادگستری و دادسرای مرکز سیستان و بلوچستان و ارتباط با همکاران قضایی در شهرستان‌ها از طریق سامانه ویدئو کنفرانس اظهار داشت: منصب قضا از شئون حکومت و امامت است و این رسالت سنگین قضاوت امانتی است در بین قضات و باید شأن و جایگاه آن حفظ و حراست شود.

وی افزود: فلسفه وجودی جایگاه قضاوت اجرای عدالت است و ما ماموریم بر اجرای این وظیفه و پاسخ مثبت به تظلم خواهی کسانی که مورد ظلم واقع شده‌اند.

دادستان انتظامی قضات کشور با اشاره به اینکه عدالت اساس و پایه حکومت است عنوان داشت: حکومت با ظلم برقرار نمی‌شود و این وظیفه که حق مظلوم باید داده شود بر عهده قوه قضائیه است.

شفیعی ادامه داد: نیش قلم من و شما قضات است که حق را به حق‌دار می‌رساند و ظرافت کار ما تشخیص حق و اجرا کردن عادلانه حکم است.

وی با تاکید بر اینکه قضاوت امانتی است که باید با صحت و سلامت به نسل‌های آینده تحویل داده شود گفت: باید از این جایگاه با قداست پاسداری کنیم و آن را مقدس‌تر جلوه دهیم و آنچنان به فکر اجرای عدالت باشیم که هیچ حقی ضایع نشود.

دادستان انتظامی قضات کشور تصریح کرد: ما اصلاح، آموزش و انتقال تجربه را در بازرسی‌ها از حوزه‌های قضایی مد نظر قرار می‌دهیم و هدفمان ارشاد و برخورد با متخلفان است.

شفیعی استان سیستان و بلوچستان را در شمار استان‌هایی برشمرد که کمترین مسئله عمدی در تخلفات قضات را دارا است.

وی تاکید کرد: با شرایط سخت و حجم غیر متعارف پرونده‌ها در محاکم و سن خدمتی پایین برخی از قضات امکان اشتباه وجود دارد و باید با تذکر و نصیحت قاضی جوان تبدیل به یک سرمایه شود.

دادستان انتظامی قضات کشور صیانت و حفاظت از نیروهای ارزشمند در امر قضاوت را ضروری دانست.

در پایان این جلسه، از قضات نمونه و برجسته استان به نمایندگی از تمامی قضات شایسته استان لوح یادبود و هدایایی اعطا شد.

انتهای پیام/صا30