مدیر جهادکشاورزی جویبار خبر داد
اجرای پروژه 1.5 میلیارد تومانی برای بازسازی اراضی کشاورزی

خبرگزاری فارس: مدیر جهادکشاورزی شهرستان جویبار گفت: با توجه به تخصیص اعتبارات ملی 40 کیلومتر از کانال‌های آبرسانی جویبار با اعتبار بیش از 1.5 میلیارد تومان لاینینگ و بازسازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای پروژه 1.5 میلیارد تومانی برای بازسازی اراضی کشاورزی

سید محمد جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان جویبار با اشاره به کیفیت مطلوب خیار سنتی جویبار از آغاز عملیات نشاکاری خیار سنتی در این شهرستان برای عرضه در بازار استان مازندران و کشور در ایام نوروز خبر داد.

وی اظهار کرد: 450 هکتار از اراضی شهرستان جویبار زیر پوشش کشت سنتی خیار قرار گرفته و با آغاز عملیات نشاکاری، در بخشی از گلخانه‌ها به مرحله تولید رسیده است.

جعفری میزان تولید خیار سنتی را در شهرستان جویبار 1.3 دهم کیلو در مترمربع ذکر کرد.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار با توجه قراردادن مصرف بهینه آب یادآور شد: با توجه به تخصیص اعتبارات ملی 40 کیلومتر از کانال‌های آبرسانی شهرستان جویبار با اعتبار بیش از 1.5 میلیارد تومان لاینینگ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات مربوط بیشتر به اراضی شالیزاری که عملیات تسطیح اراضی در آنها انجام شد اختصاص می‌یابد.

جعفری با بیان اینکه 30 درصد هدررفت آب مربوط به انتقال نامناسب آب است، تاکید کرد: عملیات لاینینگ کانال‌های آبرسانی در راستای مصرف بهینه آب و جلوگیری از پرتی آب در سال جاری اجرایی می‌شود.

این مسئول همچنین تصریح کرد: برای استفاده بهینه از آب‌های سطحی، عملیات شخم و شیار زودهنگام در 10 هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان جویبار آغاز شد.

انتهای پیام/و۳۰/چ3000