مدیر گروه قرآن و حدیث رادیو معارف خبر داد
ساخت 80 هزار دقیقه برنامه رادیویی در سال 90

خبرگزاری فارس: مدیر گروه قرآن و حدیث رادیو معارف گفت: بیش از دو هزار و 120 عنوان برنامه در قالب 80 هزار دقیقه توسط این گروه در سال گذشته ساخته و پخش شد.

خبرگزاری فارس: ساخت 80 هزار دقیقه برنامه رادیویی در سال 90

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمدحسن معینیان پیشاز ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت چهاردهمین سالروز تاسیس رادیو معارف اظهار کرد: قرآن، حدیث و ادعیه سه موضوع اساسی برنامه‌سازی در گروه قرآن و حدیث به شمار می‌روند که برنامه‌های متنوعی در این خصوص تولید می‌شوند.

وی افزود: تاریخ تفسیر نیز جزو موضوعاتی است که برنامه‌سازی خوبی در این زمینه صورت گرفته و با استقبال شنوندگان مواجه شده است.

مدیر گروه قرآن و حدیث با بیان اینکه بررسی کتاب‌های حدیثی نیز در دستور کار این گروه قرار دارد، گفت: «حدیث در گذر زمان» نیز از جمله برنامه‌هایی است که با همکاری مؤسسات مختلف حوزوی ساخته شده و تاریخ روایات را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: در زمینه معرفی نهج‌البلاغه نیز برنامه‌هایی همچون «منشور امیر» ساخته و پخش می‌شود ضمن اینکه در خصوص تفسیر موضوعی نیز برنامه «تربیت از منظر نهج‌البلاغه» در حال پخش است.

معینیان با بیان اینکه برنامه «معجزه ماندگار» در زمان قرآن‌سوزی کشیش آمریکایی در 25 قسمت 60 دقیقه‌ای در گروه قرآن و حدیث رادیو معارف پخش شده است، عنوان داشت: در سال گذشته بیش از 2 هزار و 120 عنوان برنامه در قالب 80 هزار دقیقه ساخته و پخش شد.

مدیر گروه قرآن و حدیث از تولید و پخش هزار و 100 عنوان برنامه در قالب 40 هزار دقیقه در سال جاری خبر داد و افزود: برنامه‌های حدیثی، الگوی زندگی ایرانی ـ اسلامی و برنامه «رجال» به صورت تخصصی در حال تولید هستند.

وی خاطرنشان کرد: در ماه رمضان امسال نیز برنامه‌های مفیدی تهیه و پخش شدند و شنوندگان نیز استقبال خوبی از این برنامه‌ها داشتند.

معینیان با اشاره به ویژه برنامه‌های نوروزی گروه قرآن و حدیث در سال جاری گفت: این برنامه‌ها رتبه‌های برتر را نیز در جشنواره‌های مختلف رادیویی کسب کرده‌اند.