داوداوغلو: دنیا از دست آمریکا و دیکتاتورها به ستوه آمده است

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه ترکیه با رد نشأت گرفتن تحولات دوران اخیر در خاورمیانه از آمریکا، این روند را ناشی از به ستوه آمدن ملت‌های منطقه از دست دیکتاتورها و آمریکا دانست.

خبرگزاری فارس: داوداوغلو: دنیا از دست آمریکا و دیکتاتورها به ستوه آمده است

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، "احمد داوداوغلو" وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ به سوالی پیرامون منشاء تحولات دوران اخیر در خاورمیانه و تاثیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و پایگاه اینترنتی ویکیلیکس در شکل گیری این روند اظهار داشت که این روند ناشی از بستوه آمدن ملت های منطقه از دست دیکتاتورها و آمریکا شکل گرفته است.

داوداوغلو خاطرنشان کرد که اگر بخواهیم قیام ملت های عرب منطقه را ناشی از مطرح شدن پایگاه اینترنتی ویکیلیکس بدانیم و بگوییم ملت های منطقه به همین خاطر به خیابان ها ریخته اند، در حق آنان بی انصافی بخرج داده ایم. وی افزود همچنین اگر بگوییم آمریکا آگاهانه این روند را شکل دهی کرده، درست نیست، کما اینکه خودسوزی ابوعزیز نمی تواند بخشی از این ادعا باشد.

داوداوغلو در ادامه تاکید کرد که ملت های منطقه به نقطه ای رسیدند که در اثر فشارهای وارده هم به آمریکا و هم غرب و هم دیکتاتورهای منطقه واکنش نشان دادند، کما اینکه اگر غیر از این بود، دیکتاتورهای طرفدار غرب در مسند قدرت باقی می ماندند، ولی اینگونه نشد.

انتهای پیام/ص