مدویدیوف: زمان دستیابی به راه حل صلح آمیز در مورد سوریه رسیده است

خبرگزاری فارس: روسای جمهور روسیه وآمریکا با تقدیر از تلاشهای کوفی عنان برای دستیابی به صلح در سوریه بر لزوم حل بحران جاری در سوریه تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: مدویدیوف: زمان دستیابی به راه حل صلح آمیز در مورد سوریه رسیده است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه راشاتودی، دیمیتری مدویدیوف رئیس‌جمهور روسیه و باراک اوباما طی دیدار در حاشیه نشست هسته‌ای در سئول از ماموریت کوفی عنان، دبیرکل پیشین سازمان ملل، در راستای حل بحران جاری در سوریه تقدیر کردند.

برای نخستین بار است که روسیه وآمریکا به توافق درباره بحران سوریه دست‌ پیدا کردند.

دیمیتری مدویدیوف در کنفرانس خبری در سئول بیان داشت که وی و همتای آمریکایی اش اقدامات صلح‌آمیز کوفی عنان را نخستین گام مثبت برای حل بحران سوریه و مذاکرات میان نیروهای مخالف در سوریه  می‌دانند و دو کشور آماده همکاری با کوفی عنان در راستای حل و فصل مناقشات سوریه هستند.

رئیس جمهور روسیه تصریح کرد به رغم آنکه دو کشور روسیه و آمریکا سیاستهای خاص خود را در مسائل مورد اختلاف دارند تاکید کرد زمان برای دستیابی به یک راه حل فرا رسیده است. روسیه بر این باور است که مدارک و مستندات کافی برای تغییر حکومت سوریه وجود ندارد. واشنگتن اقدام مسکو در وتوی قطعنامه شورای امنیت که بر ضد دولت سوریه صادر شد را به شدت مورد انتقاد قرار داد. دو کشور در ماههای گذشته بر سر بحران سوریه اختلاف نظرداشتند.

در این دیدار سامانه دفاع موشکی از دیگر محورهای مذاکرات مدویدیوفف و اوباما بوده است و همچنین دو کشور کره شمالی را به دلیل انجام آزمایش موشکی در ماه آینده مورد انتقاد قرار دادند.

انتهای پیام/ت.خ/پ