فرماندار دیر:
مدرسه کالو نماد عشق و شوریدگی است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان دیر گفت: مدرسه جهانی کالو در روستای کوچک جمال‌آباد نماد عشق و شوریدگی است.

خبرگزاری فارس: مدرسه کالو نماد عشق و شوریدگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر علی بحرانی پیش از ظهر امروز در بازدید از نمایشگاه عکس مدرسه کالو اظهار داشت: چون پروردگار ما جمیل است و دوستدار جمال، پس پرتو جمال جمیل خداوند را در جمال‌آباد با چشمان شگفت‌زده خود دیدیم.

بحرانی با تقدیر از ایجاد این نمایشگاه افزود: معجزه عشق زیباترین تصویر آفرینش را رقم زد و این مدرسه افق دنیا را خیره خود کرد و امروز شاهد مشتاقانی هستیم که برای دیدن همت و تلاش به مدرسه کالو مراجعه می‌کنند.

معلم کوچک‌ترین مدرسه دنیا در روستای کالوی دیر نیز گفت: این نمایشگاه با همکاری و همراهی مردم روستا و با هزینه شخصی برپا شده و مسافران زیادی از 29 اسفند 90 تاکنون به نمایشگاه مراجعه کرده‌اند و از اقدامات انجام شده ابراز تعجب و خرسندی می‌کنند.

عبدالمحمّد شعرانی افزود: 30 قطعه عکس مربوط به مدرسه در سال‌های مختلف به معرض دید مراجعان قرار گرفته و همچنین کتاب‌های چاپ شده کالو برای خرید مردم در نمایشگاه موجود است که از محل فروش آن برای امور مدرسه هزینه می‌شود.

وی اضافه کرد: کالو و مدرسه این روستا به عنوان یک نقطه توریستی و گردشگری در استان مورد توجه مسافران قرار گرفته و اگر حمایتی صورت بگیرد و سالن اجتماعات ویژه نمایشگاه احداث شود استقبال بیشتری از آن می‌شود زیرا در این ایام شاهد اسکان مسافرانی در این مدرسه بوده‌ایم.

شعرانی ادامه داد: ساحل زیبا و مناظر طبیعی روستا موجب حضور مسافران شده که در کنار مدرسه احساس امنیت و آرامش می‌کنند و اگر امکانات رفاهی و خدماتی فراهم شود این حضور بسیار بیشتر از این خواهد بود.

فرماندار دیر به همراه مسئولان شهرستان و بخش همچنین از اورژانس 115 درود احمد و بردخون و مراکز اقامتی، خدماتی و رفاهی شهر بردخون بازدید و ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده وضعیت این مراکز را بررسی کردند.

انتهای پیام/آ20/د1000